כשהזוגיות לובשת אפור​...

אין כמעט מערכת זוגית שלא חווה את זה. בן או בת הזוג יושבים מולכם ואתם עסוקים בלמצוא נושא שיחה. זה שחלקתם איתו את כל החוויות, הרגעים, העצב, האושר, דווקא מולו אין לכם מה להגיד. קשר מפואר שהופך לשתיקה מעט מביכה. מערכת היחסים שהתחילה בעוצמה מאוד גבוהה של שיחות אל תוך הלילה, בילויים אינסופיים, שיתוף, הופכת אט אט לקונקרטית, פרקטית בטח ובטח שמגיעים הילדים. האם צריך להשלים עם האפרוריות הזוגית? האם זאת גזירה לחיות בחוסר תקשורת עם הדמות שהכי יקרה לכם?​

 

 

כשההתרגשות מתחלפת בשעמום

 

בתחילת הקשר שני בני הזוג חווים סקרנות עצומה, התרגשות, ואל תוך הקשבה אמיתית וכנה זורמות המילים, נושאי השיחה וישנה תקשורת חזקה בין השניים. ככל שעוברות השנים בהן הזוג מכיר בוא נודה באמת  ממעניין הופך ל– מעט משעמם.

אנחנו מכירים את בן או בת הזוג בכל ניואנס קטן, יודעים בדיוק למה לצפות, אין הפתעות יותר. התגובות הצפויות לעיתים אף עלולות להרחיק או "לסגור" את אחד הצדדים מלרצות לדבר כי טומנות בחובן לפעמים זלזול או חוסר פרגון כאשר צד אחד מדבר והשני שקוע בטלפון הנייד או מפנה את הגב לצד השני. אלו תגובות שהקשר לא חווה בתחילת מערכת היחסים ועכשיו נאלץ להתמודד עם האתגר החדש של שני בני זוג שמכירים ומתקשים למצוא עניין מחודש ומרענן אחד בשני.  

 

 

מזל שיש ילדים

 

אז ישנם זוגות שכל התקשורת שלהם מתנהלת סביב ענייני הילדים, והתקשורת נשמעת בערך ככה: "מתי החוג שלו היום"? "הכנת לו ארוחת ערב"? "עדיף שהיא קודם תתקלח ואז סיפור" ולמעשה זה ערוץ המידע היחידי שזורם בעורקי התקשורת הזוגית, זאת שהייתה פעם צינור מידע מעצים, מרגש, מעורר השראה, הפכה לערוץ מבזקים ועדכונים בנושא ילדים. וכשהילדים נרדמים או בשלבים מאוחרים יותר כבר לא בבית, אז נשארת הזוגיות עם השתיקה ועם תקשורת שלא תפקדה שנים רבות. הרבה מאוד זוגות פונים לטיפול וייעוץ בגלל תקשורת לקויה ותחושה שהאהבה כבר נגמרה, אבל לעיתים ניתן לראות שבפעולות קטנות אפשר להצית מחדש

את הקשר שדלק כאן רק לפני כמה שנים. 

 

 

 יש באמת מה לעשות אחרי כל השנים?

 

בוודאי שכן. מצורפים לכם כאן כמה עצות פשוטות וזמינות באופן מיידי. תאמצו אותם, הם יעשו לכם פלאים.

1. ערב זוגי – פעם בשבוע הקדישו לעצמכם ערב זוגי אחד. ערב בו הנייד סגור, הפייסבוק והווטסאפ מושתקים. ערב בו תוכלו פשוט לבלות שוב אחד עם השני כמו פעם. תוכלו לצאת לראות סרט ביחד (ולאחר מכן לדבר עליו בבית הקפה), תוכלו לצאת למסעדה או לכל מקום שנפשכם הזוגית חפצה בו.

2. נופש- מעבר לנופש המשפחתי עם הילדים תאפשרו לעצמכם לקחת לילה אחד בצימר או מלון מידי כמה חודשים. העלות לא גבוהה והתמורה למערכת הזוגית היא גבוהה.

3. הגשמה עצמית – זוגיות טובה היא כזאת שמעצימה אחד את השני. כשיש קשר מעצים בדרך כלל גם התקשורת מתחזקת. תעודדו את בן או בת הזוג להגשים את עצמו, לעשות את הדברים שהוא אוהב, תרצו בהצלחה אמיתית וכנה עבורו.

4. חברים –להקיף את הזוגיות בחברה טובה תורם מאוד לתקשורת הזוגית. חשוב כמובן שהחברים יהיו מקובלים ונעימים על שני בני הזוג ושהשהייה במחיצתם תעשה טוב לשני הצדדים.

5. נושאים ישנים וחדשים- חפשו לכם יחד נושאי עניין חדשים, תדברו קצת על פעם, תצחקו מהנוסטלגיה, תביטו בתמונות הישנות, תדמיינו יחד את העתיד המשפחתי שלכם.

6. רשימת חלומות – הכינו לכם פעם בחודש רשימה של חלומות זוגיים. רשימה שתהיה רק שלכם. 

 

                                                                                                                                                                       

 

 

טלפון 054-2245111 

ilonashirad@gmail.com

קליניקה בגן יבנה - רחוב גולן 6

 

שלח

שם:

This field is required.

תודה רבה!

הודעתך נשלחה בהצלחה...

טלפון:

This field is required.

מייל:

This field is required.

קליניקה בגן יבנה - רחוב גולן 6  

קליניקה בתל-אביב - רפידים 4

מעוז אביב

ilonashirad@gmail.com​

טלפון  054-2245111

פקס    077-5501273 ​