בגידה בחיי נישואין...

מוסד הנישואים השמרני והמוכר עבר זה מכבר שינויים וטלטלות אך בשנים האחרונות זה נדמה שניצב בפני אתגר של עולם חדש, מהיר, שיתופי, רווי פיתויים, עולם בו התא המשפחתי מתמודד עם קשיים ישנים אך בעוצמות מוגברות .

הסטטיסטיקה מגלה שבשנים האחרונות מספר הבגידות בחיי הנישואין אצל שני בני הזוג נוסק, והמספרים הם מדהימים  כ45 אחוז מהנשים הנשואות מתנסות בחייהן ביחסי מין מחוץ לנישואין. אצל הגברים המספרים נעים סביב ה60 אחוז.

האינטרנט, האתרים הדיסקרטיים, והרשתות החברתיות ללא ספק מהווים גורמים המאיצים ומלבים את התופעה שמכרסמת בחיי הנישואין ומובילה לאחוזי גירושין גבוהים מאוד ולאובדן התא המשפחתי המלוכד והמוכר.

 

הסיבות לבגידה ולניהול רומן

הסיבות לבגידות בחיי הנישואין רבות. הן יכולות לנבוע מפיתוי או רגע של חולשה שבפניו עמד אחד מבני הזוג, משבר אישי שנובע מריקנות או אי הגשמה עצמית, חוסר באינטימיות, תשומת לב, מין ואהבה. סיבה נוספת לבגידה יכולה להופיע בנקודות ציון בחיים כמו: משבר גיל 40, לידה, פרישה מעבודה וכו'. מרגע שהבגידה מתממשת הסוד מרחף בחדר השינה ולמעשה נמצא בין בני הזוג בכל מקום שלא יהיו. סוד כזה מתחיל לחולל לאט לאט הרס בין בני הזוג ואל מול מול הילדים, והתא המשפחתי זועק לעזרה כאשר בין זוג אחד "מחזיק" בסוד והשני מצוי בחוסר אונים ובלבול רב. במידה והסוד לא מתגלה המערכת הזוגית כביכול מתנהגת "רגיל" אבל מתחת לפני השטח הסוד מכרסם בתקשורת, באינטימיות, ובאמון ששרר בין בני הזוג.

 

כשהסוד מתגלה

רעידת האדמה הגדולה תתרחש כאשר הבגידה או הרומן התגלו לאחד מבני הזוג. כאן המתח והבלבול התמוססו ויהפכו למערכה מצערת, מלאה בכעסים, האשמות ועלבון. הצד הנבגד יחוש השפלה וכאב רב, יחווה חוסר בטחון עצום ואובדן אמון. הסוד שהתגלה יכניס את הזוג לסערה גדולה בה הצד הנאשם יהפוך תלותי ולעיתים אובססיבי, ידרוש הסברים, פרטים, וכל מידע מכאיב ומביך אודות הבגידה. הצד הנבגד ייכנס לחרדות ולעיתים פארנויות שעלולות לפרק את התא המשפחתי. הצד הבוגד ינסה לטשטש ולעמעם את הפרטים מה שיהפוך את הסיפור לכואב ורע יותר עבור שני הצדדים.

 

האם הזוגיות יכולה לשרוד בגידה?

למרות הסאגה הקשה של הבגידה זה קורה להרבה מאוד זוגות ומשפחות. דווקא שהסערה מעט נרגעת הרוב הגדול לא רץ לפרק את הקשר הזוגי כל כך מהר. ההתמודדות הקשה עם פרידה אפשרית מבן הזוג או בת הזוג שהיו לצידנו שנים רבות גורמות לרבים לפנות לייעוץ ולטיפול ולכל גורם שיכול לעזור באיחוי הקרע הזוגי. זוגות רבים אף רואים בבגידה שכזאת סוג של קריאת התעוררות והזדמנות להציל את הזוגיות שבלי הבגידה ככל הנראה הייתה שוקעת במצולות. לחוות בגידה זה דבר מאוד קשה אך ישנה גם התעלות עצומה כאשר שני בני הזוג מחליטים לעבור את הסערה ביחד ולראות במשבר הגדול גם הזדמנות לתיקון.

 

  

טלפון 054-2245111 

ilonashirad@gmail.com

קליניקה בגן יבנה - רחוב גולן 6

 

שלח

שם:

This field is required.

תודה רבה!

הודעתך נשלחה בהצלחה...

טלפון:

This field is required.

מייל:

This field is required.

קליניקה בגן יבנה - רחוב גולן 6  

קליניקה בתל-אביב - רפידים 4

מעוז אביב

ilonashirad@gmail.com​

טלפון  054-2245111

פקס    077-5501273 ​